Koncert Pieśni Patriotycznych

28 września 2021 roku w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Łopienniku Nadrzecznym o godzinie 12.00 odbył się koncert pieśni patriotycznych w ramach projektu „Dźwięki wolności z Fundacją PZU” realizowanego przez Stowarzyszenie Wschód Kultury.

W tym wydarzeniu wzięło udział 5 uczennic z klasy VII: Natalia Irsak, Aleksandra Pęcak, Izabela Olech, Maja Pietraś i Zofia Wójcik pod opieką pani Magdaleny Furgały. Występ o dużych walorach artystycznych i edukacyjnych adresowany był przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Muzyczna lekcja historii łączyła pokolenia i pobudzała poczucie przynależności narodowej. W koncercie zaprezentowane były pieśni patriotyczne w nowych aranżacjach, wykonywane przez zawodowych muzyków.

Występ bardzo podobał się publiczności, był okazją do poznania historii i twórczości naszych kompozytorów, przy pięknej oprawie muzycznej. Spotkanie z muzyką na żywo wywołało w słuchaczach niezapomniane przeżycia.

Magdalena Furgała