Odkrywamy piękno Lubelszczyzny

22 października 2021 roku uczniowie klasy I i III dzięki przychylności Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach oraz w Kraśniczynie wzięli udział w warsztatach ebru (malowania na wodzie), a także stworzenia prac przestrzennych o tematyce jesiennej pod kierunkiem pani Magdaleny – plastyczki z GOK – u w Kraśniczynie. Nasi młodzi artyści mieli niezapomniane przeżycia. W tym dniu odwiedzili również  Synagogę w Wojsławicach, gdzie przewodnik pan Dawid w fantastyczny sposób przybliżył im historię tego miejsca. Pięknie opowiadał o wielokulturowości. W niewielkiej odległości, tuż przy rynku, znajdują się trzy różne świątynie, które odzwierciedlają historyczną wielokulturowość tego miejsca i nadają mu po dzień dzisiejszy wyjątkowy klimat.  Wycieczka bardzo się wszystkim podobała, w dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Zachęcamy Was do odwiedzenia tego miejsca, naprawdę warto. Dziękujemy również panu Wójtowi z Fajsławic za darmowy transport. Polecamy się na przyszłość.

Elżbieta Bosa