Wycieczka do "Parku Żywiołów"

Poznajemy Roztocze

Tak blisko, a tak niewiele o nim wiemy. Dlatego 04 listopada uczniowie z naszej szkoły wyruszyli w podróż po przygodę. Znaleźli się w małej miejscowości roztoczańskiej w Budach. Poznawali moc swoich zmysłów! Władali żywiołami natury, tworzyli własną melodię, czuli zapachy Roztocza i sprawdzali swoje siły na laserowym torze przeszkód. A wszystko to było możliwe w interaktywnym centrum Empiria.

Wszystkie te atrakcje sprawiły, iż każdy uczestnik potrzebował chwili wytchnienia oraz posiłku. I ten mieliśmy zagwarantowany w restauracji Ignis.

Przewodnik w stroju hetmańskim opowiedział i pokazał unikatową w skali kraju kolekcję 26 makiet zamków i twierdz. Odwiedziliśmy aż 26 wiernie oddanych miniatur od Zamku w Żółkwi poprzez Złotą Bramę w Kijowe, Kamieniec Podolski, Chocim, aż po Krym i Morze Czarne… Zamki, pałace, strażnice, wszystko to rozlokowane jest nad rzekami Dniestr i Dniepr. Uczniowie poznali Kresy – dawne wschodnie pogranicze Polski. Była to niezapomniana lekcja historii.

Dzieci również odwiedziły dwukondygnacyjny plac zabaw, laserowy tor przeszkód oraz podłogę interaktywną. Uczestniczyły również w warsztatach w laboratorium chemicznym i fizycznym, w których to wykonywały doświadczenia pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Oczywiście na tym nie koniec, ale jeżeli ktoś się zainteresował, to najlepiej udać się na miejsce i osobiście doświadczyć tych atrakcji. Park Żywiołów w Budach jest dla każdego: małego i dużego.

Na koniec dziękujemy panu Waldemarowi Kasprzakowi, który bezpiecznie zawiózł nas na wycieczkę oraz pani dyrektor Agnieszce Krzykała, która umożliwiła nam ten wyjazd.

Opiekę nad uczniami sprawowały: pani Elżbieta Bosa, Irena Bogusz, Alina Gliwka oraz Małgorzata Klusek.

Można też wysłuchać leśnych utworów muzycznych, skomponowanych w „Kapsule Słuchu” przez uczennice klasy III: Zuzannę Furman, Magdalenę Cholewa i Zofię Trała.

Kliknij aby odtworzyć

Elżbieta Bosa