Asy Internetu

Aby zachować bezpieczeństwo i wykorzystać potencjał Internetu do nauki i rozwoju, wszyscy powinniśmy trzymać się uniwersalnych zasad. Takich, które sprawdzają się zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

Uważamy, że wszędzie obowiązują te same zasady zachowania – Rozsądek, Uważność, Siła (Asertywność), Życzliwość i Odwaga. Są to również przewodnie myśli programu edukacyjnego Asy Internetu, który uczy dzieci jak eksplorować Internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Uczy jak być dobrymi obywatelami w Internecie.  Uczniowie klasy III w dniu 10 lutego 2022 roku wzięli udział w konferencji dla klas 0 –III. Były to 2 lekcje:

• “W krainie życzliwości”
    W krainie życzliwości dużo się dzieje. Tam wszystko jest takie radosne i uśmiechnięte. Podczas spotkania dowiedziały się, jakie zwyczaje panują w tej krainie, kto w niej mieszka i jak tam trafić.

• “W poszukiwaniu źródeł odwagi”
    Czym i jaka jest odwaga? Gdzie mieszka? Do czego ją wykorzystać? To pytania na które szukali odpowiedzi podczas zajęć o odwadze.

Elżbieta Bosa