Europejski Dzień Języków Obcych

Od 2001 roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Święto to jest świetną okazją, aby zwiększyć świadomość uczniów na temat uczenia się języków, a także różnorodności językowej i kulturowej krajów europejskich.
    Również nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Dnia 28 września klasy VII i VIII wzięły udział na nietypowej lekcji. Uczniowie zmagali się z quizem ze znajomości języków angielskiego i niemieckiego. Następnie, rywalizacja polegała na odpowiedzeniu na pytania związane z krajami europejskimi. Na koniec uczniowie obejrzeli film prezentujący piękno krajobrazów Wielkiej Brytanii. Dzięki tej lekcji uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat państw położonych w Europie oraz miło spędzili czas.
     Ponadto dziękujemy wszystkim pozostałym uczniom za zaangażowanie i przygotowanie prezentacji multimedialnych, prac plastycznych, a najmłodszym naszym uczniom za wykonanie flag krajów europejskich.
     Organizatorem akcji byli nauczyciele języków obcych: pani Aleksandra Jaszak i pani Agata Janeczek.