"Święto pieczonego ziemniaka" w zerówce

W słoneczny poranek 06 października 2022 r. wyruszyliśmy do Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie. Ujrzeliśmy „Ziemniaczanego Króla”-  znak rozpoczęcia obchodów „Święta pieczonego ziemniaka”.

W imprezie  wzięły udział dzieci z „Zerówki”. Spotkanie obfitowało w zabawy i  zagadki, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni. Uczestnicy wykopywali kartofelki z ziemi, brali udział w wyścigu   z ziemniakiem. Podczas przeprowadzonych przez panią Danutę Majcher warsztatów wykonali jeża z ziemniaka i owoców jesionu. Własnoręcznie obrali i pokroili ziemniaki na frytki. Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych frytek. Smakowały wybornie. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach wróciliśmy do szkoły.

Obchody tego święta stanowią doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu  w atmosferze przepełnionej humorem i dobrą zabawą.

Bardzo dziękujemy pracownikom GOK –u za organizację i wspólną zabawę.