W KRAINIE ZOOM NATURY I FABRYCE BOMBEK

21 października 2022r. udaliśmy się na jesienną wyprawę do Parku Zoom Natura w Janowie Lubelskim. Głównym celem wizyty było podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych naszych uczniów. Uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych dostosowanych  do wieku uczestników, np. owady w mikroskopach 3D, zwierzęta egzotyczne, zjawiska atmosferyczne i geologiczne, wilki-wilcze watahy czy wodne zasoby świata. Odwiedziliśmy LABORATORIA WIEDZY- runo leśne, awifuny i troposfery, energii i recyklingu.

Ogromna dawka atrakcji spotęgowała nasz głód, w związku z czym udaliśmy się do punktu gastronomicznego na „małe, co nieco”. Po smacznym „jedzonku” i pysznej herbatce z cytryną i imbirem udaliśmy się do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Opuszczaliśmy Janów Lubelski pełni nowych doświadczeń, wrażeń i wzbogaceni o zdobytą tam wiedzę na temat zachowań proekologicznych. Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki, możliwość obejrzenia ozdób choinkowych na różnych wystawach oraz zapoznanie z procesem ich powstawania, począwszy od szklanej rurki, aż do gotowego produktu. Miały także okazję udziału w warsztatach plastycznych, podczas których mogły własnoręcznie wg własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową. Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały bombki z własnym imieniem oraz bombki, które własnoręcznie ozdabiały.

Wracając do domu, każdy myślał już o nadchodzących świętach i o choince, którą ozdobi wykonana dzisiaj bombka. Po takiej wycieczce, uczniowie ze zniecierpliwieniem czekają na moment ubierania choinek w swoich domach. A myślę, że w tym roku można spodziewać się, że będą piękne, bo dzieciaki znają najnowsze trendy ich przyozdabiania. Jednak na to muszą jeszcze poczekać.