Organizacja nauki zdalnej od 26 października 2020

Dyrektora Szkoły Podstawowej
im. bł. Jana Pawła II w w Siedliskach Drugich
z dnia 23 października 2020 r.

w sprawie zdalnego nauczania w kl. IV – VIII
w okresie od 26 października 2020 r. do 8 listopada 2020 r.

1. Realizacja programów nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość odbywać się będzie za pomocą Platformy Microsoft Office 365 – aplikacja Microsoft Teams w czasie rzeczywistym przez 30 min.
    • uczeń powinien być zalogowany w momencie rozpoczęcia lekcji
    • w razie problemów z połączeniem internetowym, zalogowaniem się w Teams i.t.p. uczniowie kontaktują się mailowo lub z pomocą komunikatora z nauczycielem prowadzącym lekcję lub z wychowawcą
    • nauczyciel będzie dostępny jeszcze 15 min po zakończeniu zajęć.
  2. Pierwsze logowania uczniowie mieli na zajęciach z informatyki z wykorzystaniem przeglądarki internetowej. Aplikację Microsoft Teams można również pobrać i zainstalować na komputerze lub smartfonie.
  3. W przypadku problemów nauczyciele mogą również korzystać ze sprawdzonych form i metod stosowanych w okresie do czerwca.
  4. Kolejne lekcje zaczynać się będą o godz. wskazanej w dotychczasowym planie lekcji.
  5. W przypadku nieobecności nauczyciela w dzienniku elektronicznym zajęć pojawi się informacja o zastępstwie lub redukcji lekcji.
  6. Oddziały przedszkolne i klasy I-III będą funkcjonowały bez zmian.

Godziny rozpoczęcia lekcji:

1.   800