Szkolne śpiewanie pieśni patriotycznych

Listopad jest miesiącem pamięci o zmarłych, w tym miesiącu obchodzimy także ważną uroczystość – Narodowe Święto Niepodległości, dlatego 17 listopada 2022 roku odbyło się w naszej szkole, po raz kolejny, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Cała społeczność szkolna od przedszkolaków do klasy ósmej wraz z nauczycielami zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby wspólnie zaśpiewać najbardziej znane i lubiane pieśni patriotyczne takie jak: Przybyli ułani pod okienko, Piechotę, czy  Pierwszą Brygadę. Każda klasa przygotowała jedną pieśń, uczniowie ubrani byli elegancko i towarzyszyły im symbole narodowe. Na ekranie wyświetlany był tekst pieśni, dlatego każdy mógł włączyć się do wspólnego śpiewania. Szczególne wrażenie wywarli uczniowie klasy ósmej, którzy zaprezentowali inscenizację pieśni Rozkwitały pąki białych róż. Uczniowie odegrali scenkę ukazującą śmierć młodego żołnierza, który zginął w walce  o wolność i rozpacz dziewczyny po jego śmierci.
   Przygotowaniem imprezy zajęli się nauczyciele – pan Kamil Siwczyński, Piotr Lipko i pani Magdalena Furgała. Na koniec pani dyrektor Agnieszka Krzykała podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Magdalena Furgała