Warsztaty z GOK

19 listopada dzieci z zerówki i klasy pierwszej udały się do Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie, aby pod nadzorem pani Danuty Majcher, pracownika GOK-u przygotować mydełka. Dzieci poznały sposób wykonania  mydła , rozgrzewania wielkich bezbarwnych, bezzapachowych brył gliceryny. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i polegały na samodzielnym wykonaniu przez dzieci pachnących, kolorowych kostek. Do wyboru miały kilkanaście wzorów mydełek, wspaniałe owocowe i kwiatowe zapachy, niesamowite ozdoby glicerynowe, które zatopiły w swoim mydełku. Własnoręcznie wykonane mydełka na koniec warsztatów zostały zapakowane w  woreczek z etykietą i zabrane przez dzieci. Każdy uczestnik podczas warsztatów wykonał trzy mydełka o różnych zapachach i kolorach. Wrażeniom sensorycznym podczas wykonywania mydełek nie było końca.