Dzień Matematyki w zerówce

13 marca 2023 roku przedszkolaki z zerówki obchodziły „Dzień Matematyki”. W tym dniu przeliczania, klasyfikowania, dodawania, odejmowania, rozwiązywania wszelkiego rodzaju działań nie było końca. Jak się okazało, matematykę uwielbiają wszystkie dzieci. Ponadto przedszkolaki poznały bliżej słynnych matematyków, m.in. Pitagorasa, Archimedesa, Euklidesa, oraz ich zagadki matematyczne, np. sudoku, , układanki logiczne, tangram, modele 3D, , malowanki symetryczne itp.. Dzieci zrozumiały, że matematykę można dostrzec wszędzie – zaczynając od kolorów, kształtów, liczb, zbiorów, kierunków położenia przedmiotów, a skończywszy na wielkości, ciężarze, przybywaniu i ubywaniu, porach roku, miesiącach, dniach tygodnia, godzin… Zrozumiały, że matematyka jest wszędzie i że towarzyszy nam w życiu cały czas.