Zaproszenie do udziału w konkursie

Serdecznie zachęcam uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w 4. edycji konkursu plastycznego pn. Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę organizowanym przez Departament Zarządzania Programami Regionalnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Konkurs ten kierujemy do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego, a jego celem jest rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci oraz popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej, której tematem będą zmiany, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu Uczestnika, dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Technika pracy plastycznej jest dowolna, wszystko zależy od indywidualnej inwencji.

W ramach konkursu można wykonać prace plastyczne w formacie A3, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi, np.: rysowanie kredkami ołówkowymi, pastelami olejnymi, malowanie farbami, wyklejanie, itp. (z wyłączeniem prac przestrzennych).

W każdej z kategorii Jury konkursowe wyłoni 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, w tym m.in. bilety i vouchery upominkowe do wykorzystania w miejscach dofinansowanych z Funduszy Europejskich w województwie lubelskim.

Termin nadsyłania prac - 30 czerwca 2023 r.

Jury Konkursu nagrodzi laureatów w II kategoriach konkursowych, tj.:

W kategorii klasy I-IV:
1 miejsce
2 miejsce
3 miejsce

W kategorii klasy V-VIII:
1 miejsce
2 miejsce
3 miejsce

Dodatkowo Jury przyzna także po 10 wyróżnień w obu kategoriach, tj. w sumie 20 równorzędnych nagród rzeczowych. Przewidujemy także uroczyste i oficjalne wręczenie ww. nagród w październiku br., jednak czas i forma może ulec zmianie.

Informacje o konkursie są dostępne także na stronie funduszeUE.lubelskie.pl.

Organizatorem konkursu jest Departament Zarządzania Programami Regionalnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.