Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca Samorząd Uczniowski z opiekunem i nauczycielami zorganizował Dzień Dziecka.

Impreza organizowana jest cyklicznie. Wzorem lat ubiegłych bazuje na dobrej zabawie w myśl zasady "W zdrowym ciele, zdrowy duch". W tym dniu swój finał ma projekt "Trzymaj formę", realizowany we współpracy z inspekcją sanitarno-epidemiologiczną.

Od samego rana uczniowie realizowali określone cele i zadania, a mianowicie: brali udział w grach i zabawach z czasów PRLu (hacele, warcaby, gry karciane, pchełki); rozegrali turniej tenisa stołowego (starsi uczniowie zapoznawali młodszych kolegów z tajnikami gry); zaprezentowali gazetkę sportową o tematyce piramidy żywieniowej; przygotowali sałatki owocowe.

W międzyczasie uczniowie klasy VIII doskonalili swoje taneczne.

W przerwie obiadowej zamiast tradycyjnego obiadu serwowane były kiełbaski z grilla oraz sałatki owocowe.

W czasie przerwy obiadowej Pani Dyrektor wręczyła uczniom dyplomy za udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych.

Zostały też rozegrane mecze piłki ręcznej dziewcząt z klas V i VI oraz piłki nożnej chłopców z klas V i VI.

Punktem kulminacyjnym był mecz pokazowy reprezentacji dziewcząt z klas VII i VIII w piłce nożnej.

Wraz z ostatnim gwizdkiem wszyscy uczniowie rozeszli się do domów. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami dziękują wszystkim za wspólną zabawę i miłą atmosferę.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Kamil Siwczyński