Karta Rowerowa

19 czerwca 2023 roku odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów klasy czwartej. W tym roku w obecności 2 przedstawicieli policji, pana Kamila Siwczyńskiego i pani Magdalena Furgały. Przez cały rok szkolny czwartoklasiści poznawali znaki drogowe, przepisy ruchu drogowego, budowę roweru i zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wcześniej zdali część teoretyczną.

Egzamin praktyczny obejmował: przygotowanie roweru do jazdy, jazdę rowerem na wprost, reagowanie na znaki drogowe- przejście dla pieszych (ustępowanie pierwszeństwa pieszemu), zmianę pasa ruchu, ósemkę - przejazd techniczny bez podpórek i bez najeżdżania na linie, hamowanie w polu końcowym.

Wszyscy uczniowie pozytywnie zaliczyli ten egzamin dlatego otrzymają swój pierwszy dokument. Będzie on do odebrania w sekretariacie szkoły (wcześniej trzeba przynieść swoje zdjęcie). Serdecznie im gratulujemy!  I zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.