Projekt  „Lekcje o finansach”

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Finansów na realizację projektu „Lekcje o finansach”. Celem projektu jest wsparcie realizacji działań z zakresu edukacji finansowej polegające na przeprowadzeniu zajęć lekcyjnych z zakresu szeroko rozumianych finansów oraz popularyzowanie wśród uczniów wiedzy o instytucjach publicznych działających w obszarze finansów poprzez organizację wycieczki edukacyjnej.

Uczniowie wzięli udział w lekcjach o finansach prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły. Pani Małgorzata Klusek przeprowadziła lekcję o oszczędzaniu w kl. 3, a Pani Anna Wiercińska w kl. 6 przeprowadziła zajęcia na temat cen, zakupów i płatności. Odbyły się również zajęcia dla uczniów klas 6 – 8 prowadzone przez pracownika Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie na temat kredytów i pożyczek.

Dnia 5 grudnia uczniowie wzięli udział w wycieczce do Warszawy, podczas której mieli możliwość zwiedzenia Sejmu i Senatu oraz poznali genezę i historię polskiego parlamentaryzmu. Uczniowie dowiedzieli się, że Sejm uchwala budżet państwa, powołuje prezesa Narodowego Banku Polskiego. Uczniowie poznali też zakres prac Komisji Finansów Publicznych działającej w Sejmie.

Fotorelację z opisanych działań możecie zobaczyć w galerii poniżej.