2023/2024-Wycieczka do Krasnegostawu

W dniu 7 grudnia 2023r. klasy 0 - IV wraz z opiekunami wybrały się do Krasnegostawu do kina Morskie Oko na film pt. ,,Trolle 3”. Film przedstawiał historię Poppy i Mruka, którzy już oficjalnie są parą. Poppy odkrywa, że Mruk ma sekretną przeszłość. Był kiedyś częścią fenomenalnego boysbandu - BroZone, wraz ze swoimi czterema braćmi: Floydem, Johnem Dory, Sprucem i Clayem. Jednak BroZone rozpadł się, a Mruk od tamtej pory nie widział swoich braci. Mruk i Poppy wyruszają w pełną emocji podróż, aby zjednoczyć rodzeństwo.  Świetna muzyka, dowcipne dialogi i mnóstwo koloru przeniosły nas w zaczarowany świat trolli. Razem z nimi przeżywaliśmy podróż mającą na celu odnalezienie braci głównego bohatera. Po obejrzeniu filmu wszyscy wymieniali się pozytywnymi wrażeniami jakie dostarczyli Poppy i Mruk. Kolejnym obowiązkowym punktem wyjazdu była wizyta w restauracji McDonald’s, aby posilić się przed dalszą częścią wycieczki. Na zakończenie udaliśmy się do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Wizytę w muzeum rozpoczęliśmy od lekcji etnograficznej w której dzieci zostały zapoznane z tajnikami tradycji ozdabiania choinek. Następnie każde dziecko wykonało bombkę według własnego pomysłu. To był bardzo ciekawy dzień i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.