Pokazy fizyczno-chemiczne

Kliknij aby odtworzyć

Pokaz fizyczno-chemiczny grupy „ZAELEKTRYZOWANI”

W czwartek, 25 stycznia 2024 r., w Naszej Szkole gościła "Grupa Zaelektryzowani",  która zaprosiła uczniów klas 0 – VI na niecodzienną lekcję chemii i fizyki . W programie znalazły się eksperymenty i doświadczenia tj.: ogniowe wyzwanie, wybuchowa zabawa z wodorem, zabawy z helem i ciekłym azotem. Pokazy, eksperymenty i  ćwiczenia praktyczne przysporzyły uczniom wiele radości i uśmiechu. W czasie tej niezwykłej lekcji, uczniowie na własnych strunach głosowych sprawdzili działanie helu, który zmienił ich wysokość głosu podczas próby mówienia. Bardzo interesującymi eksperymentami była: „paląca się dłoń”. Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowali prezentowane ciekawe zjawiska fizyczne, chemiczne. Ta niecodzienna lekcja była wspaniałą okazją do przybliżenia dzieciom w bardzo prosty, atrakcyjny, zrozumiały, a przede wszystkim bezpieczny sposób tajników z zakresu fizyki i chemii. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne, edukacyjne zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania. Animator dowiódł, że nauka fizyki i chemii nie musi być nudna!

Dziękujemy Grupie „Zaelektryzowani” za ciekawy pokaz doświadczeń i eksperymentów chemiczno – fizycznych.

Przy każdym doświadczeniu prowadzący zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo.