2023/2024 - Konkurs recytatorski w Biskupicach

25 maja w Zespole Placówek Oświatowych im. Stefana Batorego w Biskupicach, odbył się XX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Wzięły w nim udział dzieci z przedszkola i uczniowie klas I –VIII.  Celem konkursu było zapoznanie z twórczością J. Brzechwy i J. Tuwima, rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, a także pokonywanie nieśmiałości.

Do Konkursu z naszej szkoły zakwalifikowali się następujący uczniowie: Blanka Mazurek i Jakub Olech z klasy 0, Łucja Idzik z klasy 2, Oliwia Borowiec i Aleksander Libera z klasy 3 oraz Jakub Pitucha z lasy 7.

Konkurs przebiegł w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Dzieci pięknie nauczyły się na pamięć nawet bardzo długich wierszy i mimo tremy, fantastycznie wystąpiły przed zgromadzoną publicznością.

Decyzją jury wśród laureatów znaleźli się też uczniowie z naszej szkoły, a byli to: Jakub Pitucha – I miejsce i Oliwia Borowiec- wyróżnienie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za tak liczny udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.