Konkurs Piosenki Religijnej

Konkurs Piosenki Religijnej odbywa się w naszej szkole od wielu lat, stał się niejako tradycją naszej szkoły. Jego pomysłodawczynią była śp. pani Alfreda Lipa, nauczycielka muzyki.

Tegoroczny konkurs będzie nieco inny od poprzednich edycji. Wszystko to, za sprawą sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, trwającą obecnie w Polsce. Nie odchodzimy jednak zupełnie od naszej corocznej tradycji śpiewania, grania kolęd i pastorałek i proponujemy Wam nieco inną formę konkursu.

W tym roku dla klas 0 – III konkurs odbędzie się w szkole, natomiast dla klas IV - VIII w formie on-line.

Założenia i cele konkursu:

• Podtrzymanie tradycji wspólnego kolędowania,
  • Poszerzenie repertuaru kolędowego,
  • Prezentacja umiejętności muzycznych uczestników

Warunki i zasady uczestnictwa:

• W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie soliści w dwóch kategoriach wiekowych:
  • kategoria I- klasy 0-3 SP
  • kategoria II – klasy 4-8 SP
  • każdy chętny uczestnik zobowiązany jest do wykonania 1 kolędy, pastorałki lub piosenki religijnej o tematyce bożonarodzeniowej (minimum 2-3 zwrotki).
  • wybrany utwór można zaśpiewać, zagrać na instrumencie lub zaśpiewać i zagrać na instrumencie.
  • dla klas 4 – 8 warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie repertuaru o charakterze bożonarodzeniowym lub religijnym i zarejestrowanie własnej prezentacji poprzez zapis obrazu i dźwięku kamerą cyfrową (np. w telefonie) oraz przesłanie do szkoły drogą elektroniczną prezentacji.
  •  rejestracja powinna być wykonana w pozycji poziomej, w jak najlepszej jakości.
  • zgłaszając się do przeglądu osoba zgłaszająca wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji konkursu w formie on-line .

Zarejestrowaną prezentację należy przesłać do wychowawcy drogą elektroniczną do 1 lutego 2021 r.

Jury dokona oceny wykonawców biorąc pod uwagę:

- dobór repertuaru,

- interpretację,

- warunki głosowe,

- ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs stacjonarny dla klas 0 - 3 odbędzie się 2 lutego 2021 r. po czym nastąpi rozstrzygnięcie konkursu dla klas 4 – 8.

Dla najlepszych uczestników przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zachęcamy do udziału w konkursie.