"Nasze lektury - znamy i czytamy" - wyniki

W grudniu 2020 r. Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie organizowała II powiatowy  konkurs literacko – plastyczny „Nasze lektury – znamy i czytamy”, inspirowany lekturą „Balladyna” Juliusza Słowackiego polecaną przez Parę Prezydencką na 9 edycję  Narodowego Czytania 2020 roku.

Współorganizatorami konkursu były wszystkie biblioteki publiczne powiatu krasnostawskiego, które przeprowadziły jego pierwszy etap. Prace konkursowe nagrodzone i
wyróżnione w pierwszym etapie zostały przesłane do PBP w Krasnymstawie.

Do etapu  powiatowego zgłoszono 52 prace plastyczne i 25 prac literackich uczniów  z klas IV-VIII szkół podstawowych, które oceniała komisja w składzie:

• Joanna Kawęcka(nauczyciel plastyki)
  • Joanna Hryniewicz (nauczyciel języka polskiego)
  • Elżbieta Patyk (bibliotekarz)
  • Joanna Radziszewska (bibliotekarz).

W KATEGORII LITERACKIEJ UCZESTNICY KONKURSU MIELI NAPISAĆ DALSZE LOSY BOHATERÓW „BALLADYNY” J. SŁOWACKIEGO – GDYBY
GŁÓWNI BOHATEROWIE NIE ZGINĘLI.

Wyróżnienie m. in. otrzymała:
Amelia Dziurawiec – klasa VI  Szkoła Podstawowa im. bł Jana Pawła II w Siedliskach
Drugich. Opiekun: Agnieszka Lipa.

W KATEGORII PLASTYCZNEJ ZADANIE KONKURSOWE POLEGAŁO NA ZAPROJEKTOWANIU OKŁADKI DO „BALLADYNY” JULIUSZA SŁOWACKIEGO – DOWOLNĄ TECHNIKĄ PLASTYCZNĄ.
Wyróżnienie m. in. otrzymali:
Natalia Irsak – klasa VI Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich.
Opiekun: Magdalena Fruzińska-Furgała.
Magdalena Cholewa – klasa IV Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich. Opiekun: Magdalena Fruzińska-Furgała.
Bardziej szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: