Nauka hybrydowa w klasach 1 – 3 od 26 kwietnia 2021 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Od dnia 26 kwietnia 2021 r. klasy 1-3 będą funkcjonowały w trybie hybrydowym. Oznacza to, że:

• nie więcej niż 50% uczniów realizuje zajęcia stacjonarnie w szkole
  • co najmniej 50% uczniów realizuje zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W związku z tym organizacja w najbliższym tygodniu 26 – 30 kwietnia 2021 r. będzie wyglądała następująco:

Dzień tygodnia Nauczanie stacjonarne nauczanie zdalne
Poniedziałek Klasa 1 Klasa 2 i Klasa 3
Wtorek Klasa 2 Klasa 1 i Klasa 3
Środa Klasa 3 Klasa 1 i Klasa 2
Czwartek Klasa 1 Klasa 2 i Klasa 3
Piątek Klasa 3 Klasa 1 i Klasa 2

Nauka zdalna będzie odbywała się na zasadach znanych już Państwu z poprzedniego okresu. Zajęcia z dziećmi będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość za pośrednictwem aplikacji Teams na platformie Microsoft 365 z usługą Office 365.

Praca poszczególnych klas odbywać się będzie w oparciu o dotychczasowy plan lekcji.

O uzasadnionych modyfikacjach w planie dnia wychowawcy będą informowali rodziców w przeddzień przez e-dziennik, a uczniów podczas lekcji w TEAMS.

Prowadzone będą także zajęcia terapii pedagogicznej, spotkania z pedagogiem, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze.
Uczestnikami zajęć stacjonarnych mogą być wyłącznie uczniowie zdrowi, których domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.

Obowiązują znane zasady: maseczka, dystans społeczny i dezynfekcja rąk. Uczniowie powinni mieć własne przybory.

Zajęcia stacjonarne odbywają się w przydzielonych salach. Do szkoły należy wchodzić ustalonymi wejściami (tak jak do tej pory):

• Klasa 1 – wejście główne z szatnią przy schodach,
  • Klasa 2 – wejście w części mieszkalnej z szatnią pod schodami,
  • Klasa 3 – wejście do szatni z szatnią w korytarzu szatni.

Klasy 4-8 pracują bez zmian, w systemie zdalnym.

Marian Bogusz - dyrektor szkoły