Sprzątanie Świata

16 września 2021 r. już po raz kolejny uczniowie klas I-III przystąpili do Akcji „Sprzątanie Świata”. Jej celem był promowanie idei dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań mających na celu wzrost świadomości ekologicznej, ukazanie skutków zaśmiecania Świata, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska.

Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę”. W tym wyjątkowym dniu nasi Uczniowie w atmosferze emocjonalnego zaangażowania, zaopatrzeni w worki foliowe i rękawice ochronne włączyli się do akcji ekologicznej na rzecz poszanowania środowiska i z wielkim zaangażowaniem porządkowali otoczenie wokół szkoły. Nad bezpieczeństwem Dzieci cały czas czuwały Panie Nauczycielki.

Akcja odbywała się sprawnie, z wielką energią i zapałem do działania. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w Akcji Sprzątanie Świata zaowocują w przyszłości dobrymi i ekologicznymi nawykami, wzbudzą w Dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.

Alina Gliwka