Próbna ewakuacja

08 października w naszej szkole odbyły się praktyczne ćwiczenia w zakresie ewakuacji osób znajdujących się na terenie szkoły. O godzinie 10.59 usłyszeliśmy  alarm, który trwał około 3 minut, po czym nastąpiła ewakuacja młodzieży i pracowników, zgodnie z procedurą ewakuacji.

Po 3 minutach wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, pani dyrektor szkoły odebrała meldunki od nauczycieli o stanie liczebnym ewakuowanych klas i pracowników oraz przekazała uczniom dodatkowe informacje na temat  prawidłowości powziętych działań. W czasie ewakuacji radą i pomocą służyli strażacy OSP w Siedliskach Drugich i PSP w Krasnymstawie.

Po zakończonych ćwiczeniach uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach pokazowych, których głównym celem było zapoznanie z wyposażeniem  samochodu strażackiego.

Ćwiczenia takie są niezbędne w celu zapoznania się z procedurami ewakuacji na wypadek faktycznego zagrożenia.

Alina Gliwka