Śpiewamy dla Niepodległej

Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć...

W dniu 18 listopada 2021 roku w naszej szkole miało miejsce Szkolne śpiewanie pieśni patriotycznych. Ze względu na panującą pandemię Covid - 19 i obostrzenia z tym związane, każda klasa razem ze swoim wychowawcą, w swojej sali, upamiętniła ten dzień przygotowując dekoracje związane z symbolami narodowymi i śpiewając polskie pieśni patriotyczne. Królowały takie pieśni jak: „Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko”, czy „Rozkwitały paki białych róż”.

W dzisiejszych czasach szczególnego znaczenia nabiera motto - myśl Oskara Kolberga: „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”. To zachęta dla młodego pokolenia, by mimo wszystko ideę wspólnego, patriotycznego śpiewania kontynuować. Tak jak przed laty, tak i dziś pieśni patriotyczne dźwigają z rezygnacji, dają radość, moc i nadzieję, dlatego powinniśmy je znać i śpiewać, zwłaszcza w tych trudnych czasach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia znajdującej się poniżej.

Magdalena Furgała