Wyniki konkursu „Widzisz? Reaguj! Dzwoń 112”

Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w konkursie dla szkół z województwa lubelskiego -„Widzisz? Reaguj! Dzwoń 112”, którego organizatorem był Wojewoda Lubelski Lech Sprawka. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

Celem konkursu było uwrażliwienie mieszkańców naszego regionu na udzielenie pomocy drugiemu człowiekowi oraz na potrzebę wzięcia odpowiedzialności za zdrowie i życie innych ludzi, promowanie treści dotyczących działania numeru alarmowego 112 oraz kształtowanie postaw pozwalających na właściwe korzystanie z numeru alarmowego 112, a także rozwijanie twórczych zdolności dzieci i młodzieży.

W konkursie wzięło udział ponad 500 uczniów ze 150 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu naszego województwa.

Uczniowie naszej szkoły wykonali bardzo pomysłowe i piękne prace różnymi technikami plastycznymi.

W dn. 8-9 lutego 2022 r. komisja konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac, przyznano Grand Prix, 17 nagród oraz 26 wyróżnień. Wśród nagrodzonych jest też  uczeń naszej szkoły Dominik Gwarda z klasy drugiej. Serdecznie gratulujemy!!!

Alina Gliwka

Szczegółowe wyniki konkursu TUTAJ