Wyprawa zielarska

20 maja 2022 uczniowie klas 0 –III uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez GOK w Fajsławicach w ramach Akademii Małego Zielarza. Prelekcję edukacyjną i ziołowe warsztaty sensoryczne prowadziła prof. dr hab. Agnieszka Najda z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i pani Magdalena Nowicka Zielarz Fitoterapeuta.

Uczciwa i rzetelna wiedza zdobyta podczas zajęć warsztatowych została odpowiednio utrwalona przy bezpośrednim kontakcie z roślinami leczniczymi. Dlatego nie każde miejsce – choćby i najpiękniejsze – nadaje się do przekazywania tradycji zielarskich. Dzieci sadziły oraz siały zioła, oglądały również ich uprawy. Zabawa była wspaniała i pouczająca. Na zakończenie otrzymały dyplomy Akademii Małego Zielarza.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż mogliśmy uczestniczyć w takich zajęciach.