Dzień Patrona

Dzień Patrona to święto szkoły, które jest okazją do wspólnej nauki, zabawy i integracji całej społeczności. Wszystkie wydarzenia tego dnia skupione są wokół postaci patrona – człowieka, którego życie, postępowanie jest godne naśladowania, jest drogowskazem.

Nasz patron bł. Jan Paweł II jest dla nas właśnie takim człowiekiem. Chcemy kierować się w życiu wartościami, które były dla niego ważne i czerpać z jego mądrości.

Świętowanie rozpoczęliśmy od udziału całej społeczności szkolnej w Mszy św. w Kościele pw. M. B. Królowej Pokoju. Po powrocie do szkoły odbyły się dwa konkursy. Dzieci z klas 1 – 3 wzięły udział w konkursie recytatorskim „Przyroda w poezji”. Natomiast uczniowie klas 4 – 8 rywalizowali w konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Wszyscy bawili się wspaniale. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dużymi brawami oraz upominkami. Gratulujemy!

Następnie odbyła się uroczysta akademia poświęcona sylwetce Jana Pawła II z udziałem gości. Swoją obecnością zaszczycił nas zastępca Wójta Gminy Fajsławice Pan Mieczysława Paluch, przewodniczący Rady Gminy Fajsławice Pan Sławomir Michalak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach Pani Aneta Kosmala oraz wicedyrektor Pan Wojciech Wypych, przedstawiciele Rady Rodziców Pani Monika Chłopek oraz Pani Maria Madej. Recytacja, śpiew, fragmenty przemówień papieża pozwoliły nam jeszcze raz skupić się na tym, co ważne i wartościowe.

Ostatnim wydarzeniem był mecz, który został rozegrany pomiędzy dziewczętami z klasy 7 a „resztę świata”. Sportowcy dali z siebie wszystko, a kibice spisali się na medal.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Agnieszka Krzykała