Lekcja n. t. bezpeczeństwa

Dnia 3 czerwca 2022 roku w ramach Dnia Pustej Klasy trzech uczniów z klasy ósmej zaprezentowało uczniom z klas 1-3 wiedzę nabytą przez ostatnie lata nauki edb. Amelia Dziurawiec, Jakub Trela oraz Agnieszka Adamiak jako wzorcowi reprezentanci klasy ósmej przedstawili młodszym klasom podstawy pierwszej pomocy. Przypomnieli telefony alarmowe, zaprezentowali, jak pomóc osobie poszkodowanej, czyli jak wykonać resuscytację oraz jak położyć taką osobę w pozycji bocznej bezpiecznej. Uczniowie młodszych klas mogli poznać zawartość apteczki i funkcje przedmiotów znajdujących się w niej. Mogli także dowiedzieć się jak pomóc osobie przy zawale jak i przy astmie. Nauczyli się jak zabandażować skaleczenie kończyny górnej oraz jak postępować przy ranie z wbitym ciałem obcym. Z ciekawością słuchali o tym jak obchodzić się przy wyciąganiu kleszcza, użądleniu osy, szerszenia. W trakcie występu dzieci mogły także otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Warsztat pozwolił im poszerzyć swoją wiedzę o wiele nowych informacji, dzięki którym na przyszłość mogą zapobiec wielu przykrym zdarzeniom.

Amelia Dziurawiec