Spotkanie z podróżnikiem

Dnia 15 czerwca uczniowie klas I - III spotkali się w GOK –u w Fajsławicach z panem Krzysztofem Wojciechowskim - podróżnikiem, społecznikiem i regionalistą. Spotkanie edukacyjne odbyło się pod hasłem „Przyroda wokół nas”. Jego „młodzi" uczestnicy oglądając barwną prezentację, uzupełnioną ciekawostkami i naturalnymi elementami przyrody (jajeczka żółwi, poroża, pióra ptasie itp.) byli pod ogromnym wrażeniem. Następnie obejrzeli wystawę fotograficzną przyrody. Po zaspokojeniu i pobudzeniu wyobraźni dzieciaki wraz z panem Krzysztofem wyruszyły na wędrówkę przyrodniczą, gdzie dzięki wyposażeniu (lornetkom), które otrzymali mogli podziwiać piękno przyrody doliny Marianki. Mieli szczęście ujrzeć bobra, wiele gatunków ptaków i poznać ciekawe rośliny.

Ta podróż stała się też zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, do poznawania najbliższej przyrody, zdobywania wiedzy, do czytania i do realizowania marzeń. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich pan Krzysztof, który jest prawdziwym pasjonatem. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowanki przyrodnicze. Pozostaje jednak niedosyt: za mało i za krótko. Czekamy na następne spotkanie po wakacjach.

Dziękujemy za wspaniałą i interesującą lekcję panu Krzysztofowi oraz Dyrektorowi GOK- u w Fajsławicach!

Elżbieta Bosa