"Laboratoria przyszłości" w naszej szkole

Informacja o udziale w programie Laboratoria Przyszłości i otrzymaniu wsparcia finansowego

Laboratoria Przyszłości – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!

Laboratoria Przyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt, który umożliwi rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów! Wyposażenie zakupione w ramach programu będzie służyć rozwijaniu interdyscyplinarności, kreatywności, współpracy i innych umiejętności przydatnych na rynku pracy. Uczniowie będą brali udział w zajęciach szkolnych z użyciem najnowszych technologii i rozwijali swoje pasje.

Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich uzyskała 60 000 PLN wsparcia. W 2021r. zakupiono pomoce na kwotę 38 735,15 PLN. Została zakupiona drukarka 3D wraz z laptopem oraz potrzebnymi do druku filamentami, mikrokontrolery, stacja lutownicza, statyw do aparatu i kamery, roboty Photon oraz zestawy Lego.

Od 1 września 2022r. uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach z robotyki, programowania oraz w zajęciach z wykorzystaniem sprzętu audio-wideo. Uczniowie będą rozwijali swoje zainteresowania z wykorzystaniem zakupionego sprzętu także na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Więcej informacji na www.gov.pl/laboratoria

Agnieszka Krzykała